Z książką pod koc

Zbuntowany książę

Zbuntowany książę - Celine Kiernan

Wynter nie było dane spędzić za wiele czasu spędzić w rodzinnym mieście po powrocie. W krótkim czasie po przybyciu udała się ponownie w podróż. Tym razem bardziej niebezpieczną. Jednak po pewnym czasie podróżowała już z dwójką przyjaciół. Teraz nadszedł czas dotarcia do celu ich podróży. Znaleźli się w obozie Albertona, którego nie widzieli po długiej rozłące. Mężczyzna wyjawia starym przyjaciołom swoje plany. Nie wszystkie zdają się być dobre i słuszne. Co w tej sytuacji zamierza uczynić Wynter?

,,Zbuntowany książę" to ostatnia część, zwieńczająca ,,Trylogię Moorchawke". Do jej czytania podeszłam z pełnym wyluzowaniem i bez stresu, że może mi się nie spodobać. Dwie pierwsze części w pełni mnie przekonały, że jest to bardzo dobry cykl, przy którym bezproblemowo mogę się odprężyć i odpocząć po ciężkim tygodniu. Już pierwsze strony wprowadziły mnie w niesamowity świat fantastyki, niebezpieczeństw i ciekawych, tylko dla czytelnika, przygód. Zagłębianie się w dalsze strony upewniły mnie, że będę tęsknić za tą trylogią.


Książkę ,,Zbuntowany książę", jak i jej poprzedniczki, czyta się w niesamowicie szybkim tempie. Potrafią zmanipulować czasem tak, że w krótkim czasie poznajemy sporą część historii, która została umieszczona na stronicach całej książki. Choć przez większość czasu uważałam to za plus, to teraz po przemyśleniu stwierdzam, że to wada tego cyklu, gdyż strasznie szybko się z nim rozstałam. 

Mnie ,,Zbuntowany książę", jak i cały cykl, bardzo przypadł do gustu. Przy nim odbyłam niesamowitą podróż. Z chęcią sięgnę po ten cykl jeszcze raz. Polecam także wam zapoznanie się z nim. 

Źródło materiału: http://ksiazki-bo-kocham-czytac.blogspot.com/2013/06/zbuntowany-ksiaze-celine-kiernan.html

Teraz czytam

Red Rising. Tom 2. Złoty Syn
Pierce Brown, Małgorzata Koczańska
Gra o tron (Pieśń lodu i ognia #1)
George R.R. Martin
Przeczytane:: 171/778 stron
Dar Wilka
Anne Rice