Z książką pod koc

Powrót do Ferrinu

Powrót do Ferrinu - Katarzyna Michalak

Książki Katarzyny Michalak mają wielu fanów. Ku własnej uciesze miałam przyjemność kilka z nich przeczytać. ,,Kroniki Ferrinu" jest jedną z serii, jaką zaczęłam czytać. Pierwsza część ,,Gra o Ferrin" mnie zaskoczyła. Jest to pozycja inna niż do tej pory zdarzyło mi się czytać, nawet może i trochę dziwna. Jednak spodobała mi się na tyle, że byłam zainteresowana przeczytaniem dalszej historii Analeli. W taki ten sposób skusiłam się na ,,Powrót do Ferrinu".

Czytając książkę ,,Powrót do Ferrinu" nie czułam tej takiej dziwności, inności, jaką odczuwałam podczas czytania części pierwszej. Nie wiem czy to z przyzwyczajenia do historii, czy też w tej części zwyczajnie tego nie ma, lecz nie nie miałam takiego odczucia. Jednym z plusów tej książki było to, że o wiele łatwiej mi się ją czytało niż część poprzednią. Myślę, że przyczyną tego było to, iż ta część serii bardziej mi się spodobała niż pierwsza. Sądzę także, że gdybym miała czas i mogła czytać tę książkę bez przerw to bym miała o wiele większą przyjemność z tego zajęcia. Dość długie przerwy, które sobie robiłam wpłynęły trochę na niekorzyść w odbiorze książki. 

,,Powrót do Ferrinu" to dobra kontynuacja ,,Gry o Ferrin", jak dla mnie nawet ciekawsza. Mam nadzieję, że kolejne części nie wyłamią się z szeregu i będą także lepsze niż poprzedniczki. Jestem na tyle zadowolona z czytania tej serii, że po kolejne części sięgnę na pewno. Historia mnie zaciekawiła, nie czytałam do tej pory czegoś podobnego, a to wpływa zdecydowanie na korzyść tej książki. Polecam!

Źródło materiału: http://ksiazki-bo-kocham-czytac.blogspot.com/2014/04/powrot-do-ferrinu-katarzyna-michalak.html

Teraz czytam

Red Rising. Tom 2. Złoty Syn
Pierce Brown, Małgorzata Koczańska
Gra o tron (Pieśń lodu i ognia #1)
George R.R. Martin
Przeczytane:: 171/778 stron
Dar Wilka
Anne Rice