Z książką pod koc

Mój Adam

Mój Adam - Ewa Nowak


Kiedy spotkałam się z serią miętową pani Ewy Nowak po raz pierwszy od razu ją bardzo polubiłam. Jej książki wywołują niesamowite emocje. Podczas czytania niektórych książek czułam wesołość, radość, zaśmiewałam się co niemiara, niektóre sprawiały, że było mi smutno. Jednak najbardziej w pamięć wbiły mi się pozycje wywołujące szok, zaskoczenie, a nawet przerażenie. Nie można się więc dziwić, że z chęcią sięgam po kolejne książki Nowak machinalnie, bez zastanowienia. 

Tak też bez zastanowienia sięgnęłam po książkę ,,Mój Adam". Zaskoczyło mnie to, że jest to zbiór opowiadań. Na początku się trochę przeraziłam, gdyż nie za bardzo przepadam za opowiadaniami. Najczęściej mam wrażenie, że za szybko się kończą. Jednak, teraz się zastanawiając, mogłam przewidzieć, że opowiadania pani Nowak przypadną mi do gustu. 

Po pierwsze, emocje, jakie miałam okazję odczuwać przy innych książkach należących do miętowej serii, znalazłam tutaj wszystkie. Wcale nie miałam wrażenia, że utwory są za krótkie. Kończą się w idealnym momencie zostawiając czytelnika z przemyśleniami i wnioskami, jakie można wyciągnąć z danego opowiadania. 

Skończywszy już czytanie tej książki, mam wrażenie, że wszystkie utwory są mniej więcej na tym samym poziomie, tym dobrym poziomie. Książkę ,,Mój Adam" świetnie mi się czytało, autorka ze swoimi pomysłami, historiami idealnie trafia wprost do mojego serca. Polecam!  

Źródło materiału: http://ksiazki-bo-kocham-czytac.blogspot.com/2013/11/moj-adam-ewa-nowak.html

Teraz czytam

Red Rising. Tom 2. Złoty Syn
Pierce Brown, Małgorzata Koczańska
Gra o tron (Pieśń lodu i ognia #1)
George R.R. Martin
Przeczytane:: 171/778 stron
Dar Wilka
Anne Rice