Z książką pod koc

Królowa Śniegu

Królowa śniegu - Hans Christian Andersen
Ostatnio od czasu do czasu na blogach recenzujących książki było można spotkać opinię o ,,Królowej śniegu" Hansa Christiana Andersena z ilustracjami wykonanymi przez Vladyslava Yerko. Gdy tak ich się naczytałam nabrała mnie ogromna chęć przeczytania i przypomnienia sobie starej historii, którą poznałam w czasach dzieciństwa. Jak tylko wpadła mi w dłonie zaczęłam ją czytać. 
 
Baśń składa się z siedmiu opowiadań, lecz mimo nawet tego jest ona strasznie krótka. Tekst dla mnie migał przed oczami bardzo szybko i w krótkim czasie dotarłam do ostatniej strony. Jednak była to niesamowita przygoda, pełna sentymentu do samej fabuły. Poczułam się jak kilkulatka, której mama czytała przed snem książeczki. 
 
,,Królowa Śniegu" jest to historia, która się nie znudzi pomimo wielokrotnego czytania. Oprócz tekstu czytelnika tej książki zachwycają także ilustracje. Pan Yerko jest obdarzony niezwykłym talentem. Miałam wrażenie, że na obejrzenie jego dzieł poświęcam nieraz więcej czasu niż teksowi. W tej książce również spodobał mi się duży format, który uważam idealny dla takiego dzieła. W książce nie znalazłam jakichkolwiek wad, więc z całego serca polecam! 
Źródło materiału: http://ksiazki-bo-kocham-czytac.blogspot.com/2013/09/krolowa-sniegu-hans-christian-andersen.html

Teraz czytam

Red Rising. Tom 2. Złoty Syn
Pierce Brown, Małgorzata Koczańska
Gra o tron (Pieśń lodu i ognia #1)
George R.R. Martin
Przeczytane:: 171/778 stron
Dar Wilka
Anne Rice