Z książką pod koc

Szklany tron

Szklany tron - Sarah J. Maas

,,Szklany tron" był trzecią pozycją, jaką miałam okazję przeczytać jeszcze młodego wydawnictwa Uroboros. Dwie książki, które przeczytałam wcześniej, były wyśmienitymi lekturami. Niestety książka pani Maas okazała się być tylko bardzo dobra. Coś mi w niej zabrakło i moim zdaniem nie dorównała książkom, które miałam okazję przeczytać w tym tygodniu. Jednak warto pamiętać, że nie jest ona zła, tylko po prostu bardzo dobra. 

Myślę, że tę książkę najbardziej polubiłam za główną bohaterkę. Jej kreacja, jak i także jej perypetie sprawiły, że przyjemnie mi się czytało ,,Szklany tron". Spodobała mi się ta młoda kobieta zabójczyni, która wytrzymała więcej niż inni ludzie oraz jej umiejętności są ponadprzeciętne. Z chęcią również poznawałam wszystkie szczegóły dotyczące jej życia w teraźniejszości podczas szkolenia na Królewską Obrończyni, jak i również interesowała mnie jej przeszłość, która skrywa ciekawe fakty. 

Jedyną rzeczą, jaka mnie nie przypadła do gustu były niektóre fragmenty dotyczące relacji pomiędzy różnymi bohaterami. Nie wiem co takie w nich było, lecz mnie irytowały. Na szczęście nie było ich za wiele, lecz było ich tyle, że zapadły mi w głowie i sprawiły, że moja ogólna ocena książki się przez nie zmniejszyła. 

Sądzę, że naprawdę warto sięgnąć po książkę ,,Szklany tron". Dzięki niej na kilka godzin przeniosłam się do krainy, w której żyje niesamowita, nieugięta, waleczna kobieta. Znalazłam w niej także krew, pot, walkę, trupy, konkurs, królów, księżniczki i wiele naprawdę ciekawych elementów, które stworzyły jeszcze ciekawszą całość. Polecam!! 

Źródło materiału: http://ksiazki-bo-kocham-czytac.blogspot.com/2013/08/szklany-tron-sarah-j-maas.html

Teraz czytam

Red Rising. Tom 2. Złoty Syn
Pierce Brown, Małgorzata Koczańska
Gra o tron (Pieśń lodu i ognia #1)
George R.R. Martin
Przeczytane:: 171/778 stron
Dar Wilka
Anne Rice