Z książką pod koc

Jane Eyre. Autobiografia

Jane Eyre. Autobiografia - Charlotte Brontë, Teresa Świderska

Istnieją takie plany, które ciągle krążą człowiekowi po głowie, lecz z różnych przyczyn ich nie realizuje. Moim takim planem było przeczytanie książki ,,Jane Eyre" Charlotte Bronte. Co róż namawiałam siebie by ją przeczytać, lecz jakoś tego nie robiłam. Jednak przy okazji nowego wydania utworzonego przez wydawnictwo MG postanowiłam, że w końcu ją przeczytam. I jakie są moje wrażenia? Jak najbardziej pozytywne. Bardzo się cieszę, że w końcu przeczytałam tę książkę i mam ochotę na więcej podobnych historii. 


Teraz trochę o nowym wydaniu. Nie mogłabym nie wspomnieć o pięknej okładce, która przyciągnęła moje oczy odkąd zobaczyłam ją po raz pierwszy. Gdybym mogła to bym poświęciłabym na jej oglądanie więcej czasu, lecz rozpierała mnie ciekawość co znajdę w środku. Wydawnictwo można pochwalić także za czcionkę, gdyż użyła mojej ulubionej wielkości, dzięki której szybciej czyta mi się książkę. 


Nie potrafię zaprzeczyć, książka wciągnęła mnie już od pierwszych stron. Moja ciekawość oraz spełnienie moich oczekiwań sprawiło, że spędziłam przy tej książce cały dzień. Nie potrafiłam jej odłożyć przed poznaniem całej historii, która okazała się być niezwykle ciekawa. Jestem zachwycona tą książką i mam nadzieję, że ten stan utrzyma się jeszcze przez jakiś czas. 


Jestem bardzo zadowolona, że przeczytałam tę książkę dopiero teraz, gdyż w pełni mogłam delektować się historią znajdującą się na jej stronicach. Myślę, że gdybym sięgnęła po nią parę lat temu, kiedy pojawiła mi się pierwsza myśl o jej przeczytaniu, to tak by mi się nie spodobała i bym się zraziła do tej książki. A tak, teraz, jestem zachwycona i mam ochotę przeczytać ją jeszcze raz. Jeśli będę miała kiedyś jeszcze cały dzień wolny to na pewno poświęcę na jej ponownie przeczytanie. Polecam!! 

 

 

Teraz czytam

Red Rising. Tom 2. Złoty Syn
Pierce Brown, Małgorzata Koczańska
Gra o tron (Pieśń lodu i ognia #1)
George R.R. Martin
Przeczytane:: 171/778 stron
Dar Wilka
Anne Rice