Z książką pod koc

Częściowcy

Partials. Częściowcy - Wells Dan

Kira nie ma bajecznego życia. W jej świecie wielu ludzi zginęło w wojnie z Częściowcami. Zostało ich niewielu, a nie mogą nic zrobić by powiększyć swą liczebność. Każde nowo narodzone dziecko umiera. Przyczyną śmierci jest wirus RM. Naukowcy próbuję odkryć sposób by zakończyć problem z umieralnością noworodków, lecz nawet zniżanie wieku rozrodczego i tym samym większa ilość dzieci nie pomaga odkryć im metody. Kira nie zamierza się poddać. Postanawia podjąć badania naukowe. Ma pomysł, zamierza w tym celu wykorzystać Częściowca. Sądzi, że on pomoże uratować ludzkość przed wirusem. Czy jej się uda?

Bardzo lubię poznawać książki, w których jest ukazany świat po jakiejś zagładzie. Wizje przyszłości świata od  zawsze mnie ciekawiły. Cieszę się za każdym razem, kiedy mogę sięgnąć po pozycję, z której mogę wynieść nową wizję przyszłości ludzkości. Tak też było z książką ,,Częściowcy". Wirus, który spowodował śmierć wielu ludzi oraz nie pozwala na urodzenie się dzieci. Dla mnie brzmiało to niezwykle interesująco. Jednak gdy zaczęłam czytać  miałam pewne opory przed łatwym "wślizgnięciem" się do biegu historii. Coś mi nie pozwalało bym mogła czytać książkę w pełnym zainteresowaniu i skupieniu. Niekiedy zaczynałam się już nudzić. Na szczęście mamy rezolutną bohaterkę, która wpadła na genialny pomysł, którym od razu się zaintrygowałam. Moje dociekliwość poznania wszystkiego związanego z porwaniem i przebadaniem Częściowca sprawiła, że zaczęłam czytać książkę w pełni skupieniu na jej historii i nie mogłam się doczekać zakończenia, które z kolei sprawiło, że chcę więcej szczegółów na temat świata Kiry. Mam nadzieję, że długo nie będę musiała czekać. 


Książka ,,Częściowcy" jest pozycją jak najbardziej godną polecenia. Spędziłam przy niej niesamowite dwa wieczory, które sprawiły, że pragnę takich więcej. Cieszę się, że jest to trylogia, gdyż będę mogła powrócić do tego świata jeszcze dwukrotnie. Polecam!!

Źródło materiału: http://ksiazki-bo-kocham-czytac.blogspot.com/2013/07/czesciowcy-dan-wells.html

Teraz czytam

Red Rising. Tom 2. Złoty Syn
Pierce Brown, Małgorzata Koczańska
Gra o tron (Pieśń lodu i ognia #1)
George R.R. Martin
Przeczytane:: 171/778 stron
Dar Wilka
Anne Rice