Z książką pod koc

Wstręt do tulipanów

Wstręt do tulipanów - Richard Lourie


Co być zrobił gdybyś spotkał brata po sześćdziesięciu latach rozłąki? Zaprosiłbyś go do swego mieszkania i przy piwie wspominał stare czasu. Tak też zrobił Joop, kiedy odwiedził go Willem. Jednak on przedstawił swemu mroczną historię swego dzieciństwa, w którą brat nie może uwierzyć. Joop jako chłopiec przeżył wojnę, dobrze pamięta wszystko co się działo. Bieda rodziny, jego sposoby zarobku, przynoszenia jedzenia dla rodziny, chęć zyskania opinii kochanego chłopca w oczach rodziców. Do czego może doprowadzić to wszystko?


Nie lubię historii, nie raz to powtarzam. Jednak od czasu do czasu lubię sięgnąć historię z okresu wojen światowych. Taką też historię zawiera książka ,,Wstręt do tulipanów". II wojna światowa ukazana oczami holenderskiego chłopca. Obserwacja jego zmagań, życia jego rodziny, świata otaczającego ówczesną Holandię to naprawdę niesamowita przygoda, która mnie wciągnęła od pierwszej strony i nie chciała wypuścić do ostatniej. A było to łatwe zadanie, gdyż książka liczy sobie trochę ponad dwieście stron. 

Książka ,,Wstręt do tulipanów" wywarła na mnie wielkie wrażenie, jakiego od dość dawna nie zaoferowała mi jakakolwiek inna książka. Czytałam ją i pochłaniałam stronę po stronie by poznać problemy z jakimi mógł się zmagać holenderski chłopak w czasie wojny, do czego w stanie był się posunąć, do czego jego czyny były w stanie doprowadzić. Niesamowita historia i to na zaledwie dwustu stornach. Polecam!

Źródło materiału: http://ksiazki-bo-kocham-czytac.blogspot.com/2013/06/wstret-do-tulipanow-richard-lourie.html

Teraz czytam

Red Rising. Tom 2. Złoty Syn
Pierce Brown, Małgorzata Koczańska
Gra o tron (Pieśń lodu i ognia #1)
George R.R. Martin
Przeczytane:: 171/778 stron
Dar Wilka
Anne Rice