Z książką pod koc

Ptaszydło

Ptaszydło  - Max Bentow, Emilia Skowrońska
Nils Trojan jest komisarzem w berlińskim wydziale kryminalnym. Jego praca odbiła się na życiu prywatnym. Z tego powodu zaczął chodzić do psychologa Jany Michels. To ona mu pomaga z emocjami, które tworzą się w trakcie dochodzenia dotyczącego okrutnych morderstw. Młode kobiety o długich, pięknych, blond włosach są ich pozbawiane i mordowane. Przy ciałach, czy też w ciałach policja znajduje wyskubane, martwe ptaki. Kto stoi za tymi morderstwami? Ile będzie jeszcze ofiar? Czy komisarz Trojan zdąży kogoś uratować?

Książka ,,Ptaszydło" rozpoczyna się dość nietypowo, żeby nie powiedzieć nudno. Poznajemy dość szczegółowo życie naszego głównego komisarza. W tamtym momencie się zastanawiałam, gdzie są te nasze morderstwa? Bardzo lubię, kiedy autor szybko przechodzi do rzeczy, lecz tutaj trochę to opóźnił, co stało się jedyną wadą tej książki. No właśnie jedyna, gdyż gdy tylko przechodzimy do rozwoju akcji, morderstw, śledztwa nie sposób jest oderwać się od czytania. Pochłaniałam kolejne strony książki, jak zaczarowana, byłam strasznie ciekawa kogo jeszcze morderca zabije, no i najbardziej kto nim jest. Jednak to autor umiejętnie przed czytelnikami ukrył i przedstawił nam, w tym momencie, kiedy mogło to ich zaskoczyć.


W książce ,,Ptaszydło" bardzo mi się też spodobało to, że cała historia jest ukazana z różnych perspektyw. Mamy komisarza, który stara się odkryć tożsamość mordercy, ofiary w krótkiej chwili przed ich zamordowaniem, córkę jednej zabitej, ludzi, którzy mogą być mordercami. Z wielkim zainteresowaniem przyglądałam się każdej osobie, by poznać najmniejsze szczegóły dotyczące śledztwa, aby odkryć kto jest sprawcą przed komisarzem. Jednak nie udało mi się. 


Cykl o komisarzu Nilsie Trojanie od tej pory będzie się znajdował na mojej liście książek, których śledzę wydawanie kolejnych części. Jak najbardziej polecam!
Źródło materiału: http://ksiazki-bo-kocham-czytac.blogspot.com/2013/06/ptaszydo-max-bentow.html

Teraz czytam

Red Rising. Tom 2. Złoty Syn
Pierce Brown, Małgorzata Koczańska
Gra o tron (Pieśń lodu i ognia #1)
George R.R. Martin
Przeczytane:: 171/778 stron
Dar Wilka
Anne Rice